• Image
 

O nás

Historie HAGS Praha s.r.o.

Zakladatelkou HAGS Praha s.r.o. je Ing. Naďa Kjellberg, která působila dlouhá léta ve Švédsku jako projektant. Naďa Kjellberg měla v té době dlouholeté zkušenosti s projektováním veřejných prostor a zeleně, tedy i dětských hřišť. Poprvé představila koncept švédské firmy HAGS v České republice v roce 1993. ČR se tak stala první z bývalých zemí východoevropského bloku, kde se firma HAGS etablovala. Veškeré nabízené produkty si můžete prohlédnout také na webu https://www.hags.com/.

 

 

HAGS Praha - bezpečná dětská hřiště

Firma HAGS má vlastní vývojové oddělení a spolupracuje s vysokými školami, pedagogy, psychology, lékaři, designéry, architekty a samotnými uživateli na vývoji nových herních prvků se stále novějšími herními funkcemi.
HAGS Praha se stala vůbec první firmou v ČR, která začala prosazovat potřebu budování dětských hřišť a jako jediná v oboru, který tenkrát ani neexistoval, propagovala příslušné bezpečnostní normy. Ing. Kjellberg popsala na základě svých dlouholetých zkušeností s projektováním a budováním dětských hřišť ve Švédsku zásady navrhování a budování bezpečných dětských hřišť i pro Českou republiku.
V roce 1993 byla dodána první herní sestava na dětské hřiště pro Prahu 11 - Jižní Město. Od té doby již uběhlo přes 29 let a firma HAGS Praha, s.r.o., která společnost HAGS reprezentuje nyní a jejímž je výhradním dovozcem, má na svém kontě cca 900 dětských hřišť střední a větší velikosti (ukázky si můžete prohlédnout pod sekcí Realizace). Firma HAGS Praha, s.r.o. poskytuje poradenství v oblasti problematiky realizace dětských hřišť, sportovních hřišť, bezpečnosti dětských hřišť, vytváří návrhy, dodává jak samotné herní prvky tak i komplexní stavby dětských hřišť včetně stavebních prací, mobiliáře a ozelenění (subdodavatelé).

Vlastnosti dětských hřišť HAGS Praha

Investoři oceňují výrobky HAGS nejen pro jejich bezpečnost, ale i pro jejich vysokou kvalitu, odolnost vůči vandalismu, trvanlivost a minimální nároky na údržbu. Rádi se na nás obracejí opakovaně i pro komplexnost a rychlost poskytovaných služeb. Architektům vyhovuje promyšlenost stavebnicového systému, jednoduchost aplikace výrobků do projektů, možnost výběru materiálů, designu a barev a bezkonkurenční variabilita vytváření nových hracích celků z jednotlivých herních prvků. Rodiče s povděkem kvitují, že dětská hřiště vybavená herními prvky HAGS skýtají jejich potomkům bezpečné, atraktivní a kreativní herní prostředí, které napomáhá správnému fyzickému a duševnímu rozvoji jejich dětí. Děti se s radostí a nadšením vrhají do hry, která jim nabízí množství různých herních aktivit, variabilitu, napětí, výzvy k výkonům, prozkoumávání a kreativitu.

Vybavení dětských hřišť HAGS Praha

V nabídce vybavení dětských hřišť můžete nalézt jednotlivé herní prvky i komplexní realizace dětského hřiště. Dodáváme skluzavky, houpačky, prolézačky, dětské domečky různého druhu, vybavení dětského pískoviště a mnoho dalšího.
Ve svém sortimentu máme i lanové herní prvky jako pyramidy a další polyfunkční dobrodružné prolézací systémy a opičí dráhy, dále i skateboardové rampy a bazény, minigolfové hřiště, šplhací skály a jiné objekty na lezení, mola a přístaviště, multisportovní arény a fitness stanice od různých zahraničních firem. Všechny výrobky vynikají vysokou kvalitou, bezpečností a funkčností. Kromě toho máme ještě v sortimentu Solární nabíjecí stanice NRG a mobilní tubusové přístřešky TUBBO. Dodáváme veškerý potřebný sortiment pro veřejný prostor!

Dětská hřiště pro děti s postižením

HAGS nezapomíná ani na děti s postižením, kterým je třeba dát možnost zapojit se do běžného života co nejvíce. Usilujeme o integrovaná dětská hřiště. I děti s postižením mají právo na hru, měly by mít příležitost hrát si samy, ale i v kolektivu zdravých dětí a měly by se při tom cítit bezpečně. Je důležité mít již ve fázi plánování znalosti, jak prostředí uzpůsobit a doplnit. Některé z herních prvků HAGS jsou specielně konstruovány tak, aby mohly být dětmi s postižením užívány. V katalogu najdete takto přizpůsobené speciální herní sestavy a vybavení dětských hřišť, které jsou označeny příslušným piktogramem. Kromě celých sestav jsou v sortimentu i herní prvky samostatné, které usnadňují přístup k zařízení.

Parkový a městský mobiliář

Parkový a městský  mobiliář je samostatnou skupinou výrobků, které kompletují vybavení dětských hřišť a které jsou nezbytné při vybavování vnějšího prostředí měst a parků. Nabízíme mnoho druhů laviček a stolů, držáků na kola, odpadkových košů a dalšího mobiliáře.

Sortiment, který Vám firma HAGS Praha, s.r.o. nabízí, je ve své šíři a různorodosti a kvalitě naprosto bezkonkurenční. Jsme připravení Vám poradit, pomoci komplexně vyřešit daný prostor a také dodávku zrealizovat. Rádi Vám zašleme naši nabídku!


HAGS Praha, s.r.o. má zastoupení i na Moravě. Bližší údaje najdete pod Kontakty.

 

KONTAKTY

Hags Praha, s.r.o.
Platnéřská 9, 110 00 Praha 1 – Staré Město

tel./fax: +420 251 611 317
mobil: +420 602 613 378
e-mail: hagspraha@hagspraha.cz

Katalogy pro rok 2023

HAGS Katalog 2023

Katalogy vybavení dětských hřišť - dětské skluzavky, houpačky, dětská pískoviště, prolézačky, dětské domečky, sportovní hřiště a městský mobiliář od firmy HAGS a dalších