• Image
 

Dětská hřiště od HAGS Praha mají nízké náklady na údržbu

Částka vynaložená na vybudování dětského hřiště a všech herních prvků se může vyšplhat poměrně vysoko. Obvykle je nutné do provozu hřiště pravidelně investovat další finance, aby veškeré vybavení bylo stále zachovalé a především bezpečné pro děti. Společnost HAGS Praha dodává takové herní prvky, které jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů a tak jsou náklady na provoz hřišť minimalizovány.

Náklady na provoz Hradec Králové (PDF)

ISO 8859 náklady na provoz Hradec Králové

Veškeré vybavení dětských hřišť od Hags splňuje vysoké nároky na funkčnost, trvanlivost a samozřejmě bezpečnost. Společnost HAGS používá k výrobě pouze nejkvalitnější materiály s cílem dosáhnout co nejdelší životnosti a minimální potřeby údržby. Dřevěné části herních prvků jsou vyrobeny především ze švédské borovice, která je ošetřena biologicky rozložitelnou impregnací. Dřevo roste v severním Švédsku, je velice tvrdé, má i samoimpregnační vlastnost, dále je natřeno jednou vrstvou základní lazury a jednou vrstvou vrchní lazury, aby byla zaručena ta nejlepší trvanlivost a odolnost proti nepříznivému počasí. Šrouby a matice používané při sestavování herních soustav jsou chráněny proti vandalům plastovými krytkami Hags nebo pozinkovanými držáky šroubů. Nerezová ocel s profilováním na skluzavkách zajišťuje dlouhou životnost a rovnoměrné tření. Veškerá ocel má antikorozní úpravu a je práškově lakovaná. Dále jsou používány velice trvanlivé plasty či HPL. Všechna tato opatření prodlužují trvanlivost herních prvků.

Pro příklad se podívejte na souhrn investic do údržby šesti hřišť od Hags umístěných na Praze 13. Do většiny dětských hřišť však za několik posledních let nemusela být investována ani koruna, nebo jen zanedbatelná částka. Od roku 2007 nebylo na opravy do jednoho hřiště investováno více než 30 tisíc korun.

Výborně se osvědčila také dětská hřiště v Hradci Králové, kde od roku 2007 bylo z 23 hřišť nutno investovat do malých oprav pouze tří hřišť. Vyšší náklady na kvalitu materiálu a prvků se v tomto případě vrátily několikanásobně.

Náklady na provoz Praha (PDF)

Náklady na provoz Praha

 

KONTAKTY

HAGS Praha, s.r.o.
Platnéřská 9, 110 00 Praha 1 – Staré Město

tel./fax: +420 251 611 317
mobil: +420 602 613 378
e-mail: hagspraha@hagspraha.cz

Katalog pro rok 2024

Berliner Katalog 2024

Katalog vybavení dětských hřišť - lanové herní prvky, dětské skluzavky, houpačky, dětská pískoviště, prolézačky, dětské domečky a sportovní hřiště od firmy Berliner a dalších