• Image
 

Stavby Rákosníčkových dětských hřišť pokračují

Společnost Hags Praha staví po celé České republice Rákosníčkova dětská hřiště.

Hlavní myšlenkou při stavbě Rákosníčkových dětských hřišť je rozšíření prostoru, ve kterém si děti mohou nerušeně a bezpečně hrát a přirozeně rozvíjet svoje pohybové schopnosti. Za Rákosníčkovými dětskými hřišti stojí společnost Lídl, která se spojila s autorem kreslené postavy Rákosníčka panem Zdeňkem Smetanou a s autorem cyklu pohádek o Rákosníčkovi panem Jaromírem Kinclem a vytvořila koncepci dětského hřiště, kterému vévodí populární zelená postavička. O umístění jednotlivých hřišť rozhoduje svým hlasováním veřejnost.

Projekt Rákosníčkova dětského hřiště vznikl v roce 2012 a v prvním roce bylo realizováno celkem 11 dětských hřišť. Pro velký úspěch a mimořádnou odezvu u veřejnosti pokračoval projekt i v roce 2013, kdy vzniklo dalších 18 Rákosníčkových dětských hřišť. V letošním roce stavba hřišť pokračuje a podle plánů by mělo být po celé České republice na konci roku celkem 50 dětských hřišť s postavou Rákosníčka.

Dětská hřiště inspirovaná legendární večerníčkovou postavou Rákosníčka vyrůstají v řadě měst uprostřed obytné zástavby. U dětí jsou hřiště mimořádně oblíbená snad také proto, že si mohou samy při otevření hřiště pomalovat ploty. V sekci realizace naleznete fotografie hřišť, která postavila společnost Hags Praha ve Voticích, v Rudné, ve Strakonicích, ve Šternberku a v Hořicích.

Na Rákosníčkově dětském hřišti si mohou děti hrát na pískovišti, klouzat se po skluzavce, prolézat se po prolézačce, lézt po horolezecké stěně, točit se na kolotoči, houpat se na houpačce a nechybí ani domeček na hraní. Všechny herní atrakce jsou ozdobené originálními obrázky s Rákosníčkem. Celé hřiště je obklopené plaňkovým plotem, který zdobí malované květiny z oblíbeného večerníčku. Rákosníčkovo dětské hřiště je určené především pro předškolní nebo mladší školní děti. Na hřišti je také dostatek laviček pro posezení maminek. Všechna Rakosníčkova hřiště splňují nepřísnější předpisy a jsou mezi dětmi velice oblíbené.

Podívejte se na naše realizace...

Kontaktní formulář

 
 
Položky označené (*) jsou povinné.
 

KONTAKTY

Hags Praha, s.r.o.
Platnéřská 9, 110 00 Praha 1 – Staré Město

tel./fax: +420 251 611 317
mobil: +420 602 613 378
e-mail: hagspraha@hagspraha.cz

Katalogy pro rok 2023

HAGS Katalog 2023

Katalogy vybavení dětských hřišť - dětské skluzavky, houpačky, dětská pískoviště, prolézačky, dětské domečky, sportovní hřiště a městský mobiliář od firmy HAGS a dalších