• Image
 

Lidl postavil 50 dětských hřišť v celkové hodnotě 75 milionů korun

dětské hřiště ve Svitavách

Před třemi lety odstartoval obchodní řetězec Lidl ambiciózní projekt Rákosníčkova hřiště. Celkem 50 českých a moravských měst a městských částí získalo do své správy zcela nová, funkční hřiště, nad nimiž drží ochrannou ruku pohádková postavička Rákosníček. Hřiště si pochvalují nejen rodiny s dětmi, ale i města, kterým výstavba šetří rozpočet a především čas.

Pořizovací cena jednoho hřiště je 1,5 milionu korun a jeho výstavba je mnohonásobně rychlejší, než kdyby projekt město realizovalo samo. Společnost Hags Praha dodala vybavení dětských hřišť a realizovala jejich výstavbu. S myšlenkou výstavby Rákosníčkových hřišť přišla společnost Lidl a od r. 2012  realizovala dětská hřiště v celkové hodnotě 75 milionů korun.

Na projektu spolupracoval známý výtvarník Zdeněk Smetana, autor proslulých večerníčkových postaviček včetně oblíbeného Rákosníčka. Cílem projektu bylo vytvořit bezpečná a zábavná hřiště pro děti, které zde mohou aktivně trávit svůj čas.V pilotní fázi v roce 2012 vybírala města, v nichž se měla Rákosníčkova hřiště stavět, společnost Lidl sama. Rozhodovala se zejména podle toho, nakolik byla hřiště v okolí potřebná. Výběr probíhal i se zapojením zaměstnanců, místní samosprávy a zájmových skupin. V roce 2013 společnost Lidl změnila podmínky a přenechala výběr lokality veřejnosti, která pro své město nebo městskou část hlasovala na webu a prostřednictvím SMS. Do hlasování se zapojilo přes čtvrt milionu lidí.Společnost Hags Praha na hřiště dodala lanové herní prvky, dětské prolézačky, skluzavky, dětské klouzačky a další herní prvky. Přehled všech měst, kde se Rákosníčkova hřiště nachází, můžete nalézt zde.

Fotografie hřišť realizovaných společností Hags Praha: http://www.hagspraha.cz/realizace/realizace-v-cr/

dětské hřiště v Rychnově nad Kněžnou

Kontaktní formulář

 
 
Položky označené (*) jsou povinné.
 

KONTAKTY

Hags Praha, s.r.o.
Platnéřská 9, 110 00 Praha 1 – Staré Město

tel./fax: +420 251 611 317
mobil: +420 602 613 378
e-mail: hagspraha@hagspraha.cz

Katalogy pro rok 2023

HAGS Katalog 2023

Katalogy vybavení dětských hřišť - dětské skluzavky, houpačky, dětská pískoviště, prolézačky, dětské domečky, sportovní hřiště a městský mobiliář od firmy HAGS a dalších