• Image
 

Proč točit kolotoč

Kolotoč, jak jej známe z dětství, je klasikou každého hřiště. V nabídce máme mnoho variací, na kterých si užijí zábavu děti od nejmenších až po školáky. Točivý pohyb napomáhá k rozvoji vnímání odstředivé síly, rovnováhy, podporuje zpevnění svalových skupin trupu, paží a nohou.

Z dětství si možná mnoho z nás vybavuje železný kolotoč s lavičkou ve tvaru šestiúhelníku, který odvozil celou generaci „Husákových dětí“. V současné době je sice výběr hracích prvků pro nejmenší mnohem pestřejší, ale radost ze hry je společná dětem všem generací. Děti při hře rozvíjejí svoji kreativitu, ale pobyt venku na hřišti je prospěšný také pro jejich fyzický vývoj. Točivý pohyb napomáhá k rozvoji vnímání odstředivé síly a rovnováhy, podporuje zpevnění svalových skupin trupu, paží a nohou. Ne nadarmo se točení využívá i v přípravě posádek astronautů.

Bezpečné kolotoče pro nejmenší i starší děti

Točit se mohou již úplně malé děti za pomoci šlapadel (např. kolotoč Pedal), což může být první trénink pro jízdu na kole bez nebezpečí upadnutí. Děti starší pěti let si užijí zábavu na létajícím kolotoči Duel. Netradičním točidlem je Bronco s výkyvným houpáním simulujícím jízdu na divokém koni. Kolotoč Roty procvičí inteligenci Vašich dětí.  V určitém bodě je totiž nutné správně využít pohybu přitížení při stáčení kolotoče k zemi, čímž dochází k urychlení točení bez kontaktu se zemí. U kolotoče Orbit zase dochází k točení pomocí středové desky, kterou roztočí děti jen ve vzájemné spolupráci. U tohoto kolotoče  děti procvičí a posílí svaly na pažích, ale především společnou kooperaci. Máte-li málo místa, můžete využít minikolotoč Pirouette.  Ideální je ve spojení s dalšími balančními prvky jako je Wiggler nebo Hopper. Starší děti ocení kolotoč Mobilus, který umožňuje houpání i točení zároveň.

HAGS Praha nezapomíná ani na radost pro postižené děti. Kolotoč Mirage Revolution speciální sedáky na kterých se postižené děti cítí bezpečně a užijí si legraci spolu s ostatními. Pro odvážnější je pak vhodný kolotoč Titan s různými typy sedáků.

Budete-li váhat, který kolotoč je pro vaše děti vhodný, neváhejte nás kontaktovat, poradíme Vám s výběrem.

Doporučení firmy HAGS Praha z vlastních zkušeností: Přestože norma ČSN 1176 výslovně nenařizuje u kolotočů s  výškou pádu do 1 m dopadové plochy a postačuje jim hustá tráva, je lepší tuto plochu vytvořit, a to z písku nebo kačírku o mocnosti 30 cm nebo z pryže tloušťky odpovídající této tlumící schopnosti. Hustá tráva se časem vyběhá a zem pod kolotočem ztvrdne. Stejně tak lehce zmizí i písek nebo kačírek o nižší mocnosti. Při povinných kontrolách těchto zařízení kontrolujte i mocnost dopadové plochy.

kolotoč Roty

Kontaktní formulář

 
 
Položky označené (*) jsou povinné.
 

KONTAKTY

Hags Praha, s.r.o.
Platnéřská 9, 110 00 Praha 1 – Staré Město

tel./fax: +420 251 611 317
mobil: +420 602 613 378
e-mail: hagspraha@hagspraha.cz

Katalogy pro rok 2023

HAGS Katalog 2023

Katalogy vybavení dětských hřišť - dětské skluzavky, houpačky, dětská pískoviště, prolézačky, dětské domečky, sportovní hřiště a městský mobiliář od firmy HAGS a dalších